Jména a příjmení v ČR

jména, která jinde nenajdete...


idřevník.cz - kovové zásobníky na palivové dřevo, to pravé teplo Vašeho domova

1948.06.15 - 1954.12.12 | jména ministrů | vláda Antonína Zápotockého, Viliama Širokého

Jméno ministra Funkční období Funkce
Antonín Zápotocký 15.06.1948-21.03.1953 předseda vlády
Viliam Široký 21.03.1953-12.12.1954 předseda vlády
Viliam Široký 15.06.1948-21.03.1953 náměstek předsedy vlády
Zdeněk Fierlinger 15.06.1948-14.09.1953 náměstek předsedy vlády
Ján Ševčík 15.06.1948-29.05.1952 náměstek předsedy vlády
Václav Kopecký 31.01.1953-14.09.1953 náměstek předsedy vlády
Ludvík Svoboda 25.04.1951-08.09.1951 náměstek předsedy vlády
Rudolf Slánský 08.09.1951-24.11.1951 náměstek předsedy vlády
Jaromír Dolanský 21.12.1951-14.09.1953 náměstek předsedy vlády
Jozef Kyselý 04.06.1952-31.01.1953 náměstek předsedy vlády
Antonín Novotný 31.01.1953-14.09.1953 náměstek předsedy vlády
Zdeněk Nejedlý 31.01.1953-14.09.1953 náměstek předsedy vlády
Karol Bacílek 31.01.1953-14.09.1953 náměstek předsedy vlády
Jindřich Uher od 31.1.1953 náměstek předsedy vlády
Alexej Čepička 31.01.1953-14.09.1953 náměstek předsedy vlády
Oldřich Beran 24.03.1953-14.09.1953 náměstek předsedy vlády
Rudolf Barák 24.03.1953-14.09.1953 náměstek předsedy vlády
Vladimír Clementis 15.06.1948-14.03.1950 ministr zahraničních věcí
Viliam Široký 14.03.1950-31.01.1953 ministr zahraničních věcí
Václav David 31.01.1953-12.12.1954 ministr zahraničních věcí
Ludvík Svoboda 15.06.1948-25.04.1950 ministr národní obrany
Alexej Čepička 25.04.1950-12.12.1954 ministr národní obrany
Antonín Gregor 15.06.1948-02.12.1952 ministr zahraničního obchodu
Richard Dvořák 02.12.1952-12.12.1954 ministr zahraničního obchodu
Václav Nosek 15.06.1948-14.09.1953 ministr vnitra
Rudolf Barák 14.09.1953-12.12.1954 ministr vnitra
Vladimír Dolanský 15.06.1948-05.04.1949 ministr financí
Josef Kabeš 05.04.1949-14.09.1953 ministr financí
Július Ďuriš 14.09.1953-12.12.1954 ministr financí
Ladislav Štoll 31.01.1953-14.09.1953 ministr vysokých škol
Zdeněk Nejedlý 15.06.1948-31.01.1953 ministr školství a osvěty
Ernest Sýkora 31.01.1953-14.09.1953 ministr školství a osvěty
Ladislav Štoll 14.09.1953-12.12.1954 ministr školství a osvěty
Alexej Čepička 15.06.1948-25.04.1950 ministr spravedlnosti
Štefan Rais 25.04.1950-14.09.1953 ministr spravedlnosti
Václav Škoda 14.09.1953-12.12.1954 ministr spravedlnosti
Václav Kopecký 15.06.1948-31.01.1953 ministr informací - ministerstvo zrušeno
Gustav Kliment 15.06.1948-01.08.1952 ministr průmyslu
Július Mauer 01.08.1952-31.01.1953 ministr průmyslu
Karel Poláček 31.01.1953-12.12.1954 ministr průmyslu
Josef Jonáš 20.12.1950-08.09.1951 ministr lehkého průmyslu
Alois Málek 08.09.1951-12.12.1954 ministr lehkého průmyslu
Július Ďuriš 15.06.1948-10.09.1951 ministr zemědělství
Josef Nepomucký 10.09.1951-14.09.1953 ministr zemědělství
Jindřich Uher 14.09.1953-12.12.1954 ministr zemědělství
František Krajčír - ministr vnitřního obchodu
Josef Krosnář 28.05.1952-12.12.1954 ministr výkupu
Alois Petr 15.06.1948 do ministr dopravy
Antonín Pospíšil 21.12.1951-12.12.1954 ministr dopravy
Alois Neuman od 30.04.1952 spojů ministr pošt
Evžen Erban 15.06.1948-08.09.1951 ministr sociální péče
Jaroslav Havelka 08.09.1951-14.09.1953 ministr sociální péče
Václav Nosek 14.09.1953-12.12.1954 ministr sociální péče
Josef Plojhar - ministr zdravotnictví
Emanuel Šlechta 15.06.1948-20.12.1950 ministr techniky
Ludmila Jankovcová 20.12.1950-12.12.1954 ministr výživy
Vavro Šrobár 15.06.1948-06.12.1950 ministr pro sjednocení zákonů
Ladislav Kopřiva 23.05.1950-23.01.1952 ministr národní bezpečnosti
Karol Bacílek 23.01.1952-14.09.1953 ministr národní bezpečnosti
Emanuel Šlechta 20.12.1950-12.12.1954 ministr stavebního průmyslu
Karol Bacílek 08.09.1951-23.01.1952 ministr státní kontroly
Jan Harus 23.01.1952-14.09.1953 ministr státní kontroly
Oldřich Beran 14.09.1953-12.12.1954 ministr státní kontroly
Václav Pokorný 08.09.1951-14.09.1953 ministr paliv a energetiky
Josef Jonáš 14.09.1953-12.12.1954 ministr paliv a energetiky
Jan Bílek 08.09.1951-24.03.1953 ministr hutního průmyslu a rudných dolů
Josef Reitmajer 24.03.1953-12.12.1954 ministr hutního průmyslu a rudných dolů
Josef Jonáš 08.09.1951-14.09.1953 ministr všeobecného strojírenství
Marek Smida 08.09.1951-31.01.1953 ministr lesů a dřevařského průmyslu
Július Ďuriš 31.01.1953-14.09.1953 ministr lesů a dřevařského průmyslu
Marek Smida 14.09.1953-12.12.1954 ministr lesů a dřevařského průmyslu
Jozef Púčik 08.09.1951-21.12.1951 ministr chemického průmyslu
Otakar Šimůnek 21.12.1951-22.06.1954 ministr chemického průmyslu
Jozef Púčik 22.06.1954-12.12.1954 ministr chemického průmyslu
Josef Pospíšil 01.08.1952-14.09.1953 ministr železnic
Jozef Kyselý 31.01.1953-14.09.1953 ministr stavebních hmot
Marek Smida 31.01.1953-14.09.1953 ministr státních statků
Bohumil Šrámek 31.01.1953-14.09.1953 ministr energetiky
Jozef Kyselý 14.09.1953-12.12.1954 ministr místního hospodářství
Václav Kopecký 14.09.1953-12.12.1954 ministr kultury
Július Maurer 31.01.1953-12.12.1954 ministr bez portfeje
Zdeněk Nejedlý 14.09.1953-12.12.1954 ministr bez portfeje
Jaromír Dolanský 05.04.1949-21.12.1951 ministr a předseda Státního úřadu plánovacího
Jozef Púčik 21.12.1951-22.06.1954 ministr a předseda Státního úřadu plánovacího
Otakar Šimůnek 22.06.1954-12.12.1954 ministr a předseda Státního úřadu plánovacího

1948.06.17 - Programové prohlášení vlády Antonín Zápotocký